niedziela, 23 listopada 2014

Teksty piosenek z "Czas honoru - Powstanie"

piosenki wykonywane przez Katarzynę Sawczuk, serialową Zosię

"Dziewczyna z granatem"



Żoliborz, Ochota, Wola; Różaną po schodkach w dół
Dziewczęta spod parasola żołnierski włożyły strój
Błękitna chustka - marzenie, w koszyku granaty dwa
I zdjęcie chłopaka w kieszeni - pamiątka letniego dnia

Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience!
Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj!
Do broni, dziewczyno kochana! Do broni, chłopaku mój!
Wnet wolna będzie Warszawa! Do broni, po wolność, na bój!

Powstańcy na Starówce, tam poczta broni się
List pisze sanitariuszka: „Walczymy. Kocham cię!”
I tylko czasem dłonie, słowa jakiegoś strzęp
On z Batalionu „Zośka”, a ona - kto to wie?

Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience!
Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj!
Do broni, dziewczyno kochana! Do broni, chłopaku mój!
Wolna będzie Warszawa! Do broni, po wolność, na bój!

Zza rogu seria z kaemu, ciszę przerywa: ta, ta...
Niewolę rozrywa granat i z Błyskawicy strzał
Warszawa jeszcze się broni; weź miła dwie filipinki*
Zawleczka jest tutaj, zobacz, podobna do twojej szminki!

Dziewczyno z granatem w ręce, dziewczyno w zielonej sukience!
Warszawa się broni, walka trwa: o wolność, o honor, o kraj!
Do broni, dziewczyno kochana! Do broni, chłopaku mój!
Wolna będzie Warszawa! Do broni, po wolność, na bój!

* polski granat zaczepny

Autorka tekstu: Bożena Kraczkowska



"Tchnienie wolności"



Ponad strzały, huki, szczęki
Wrzask do walki, co zagrzewa.
Ponad modły, płacz i jęki,
Milczy miasto, milczą drzewa.
Ponad zgliszcza, prochy, gruzy,
Ponad domy, których nie ma...
Spustoszenia żywe muzy.
Twarda ziemia…

Ponad ciche „Amen” w trawie,
Nagły koniec, gdzieś o świcie.
Ponad śmierć w niczyjej sprawie
Wieczna wolność, czyli życie.

W żadną noc, w żaden świt
Już nie będzie w nas spokoju.
Na przód marsz - trzeba iść,
Kraj nas woła w czas honoru.

Gdy zły los, ludzie źli,
Serce skują Ci jak pancerz
Wykrzycz im z całych sił:
„Nie przegrałem póki walczę!”


Autorka tekstu: Monika Partyk

piątek, 21 listopada 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 12 "Warszawa"

Streszczenie odcinka
Na Czerniakowie sytuacja staje się krytyczna. Nawet gdy powstańcy otrzymują wsparcie ogniowe z drugiej strony Wisły, uderza ono w pozycje Polaków, a nie w Niemców. Podczas ostrzału Janek zostaje ranny. Władek próbuje wymóc na Siergiejewie kolejny desant berlingowców. Orlicki chwali Michała za złamanie szyfru używanego przez Armię Czerwoną. Niestety, nie traktuje tej informacji poważnie, ponieważ została ona uzyskana od Niemca. Michał ma zgodę na przeniesienie na Czerniaków. Ostatnią noc w Śródmieściu spędza z Halszką. Rainer dostaje rozkaz likwidacji obozu przejściowego. Nakazuje Woźniakowi osobiście nadzorować transport więźniów do innych placówek. W tej chwili interesuje go już tylko archiwum. Władek informuje Bronka, Bolka i Janka o koniecznym odwrocie z Czerniakowa. Część rannych trzeba ewakuować na praską stronę. Pomimo odniesionych ran Janek chce walczyć dalej. Bronek ma przeprawić się na praską stronę z rannymi i tam na terenach kontrolowanych przez Armię Czerwoną organizować polskie podziemie. Gdy zapada zmrok, Siergiejew stara się wyprowadzić grupę rannych powstańców do łodzi, aby przeprawić się na praską stronę Wisły. Podczas próby przedarcia się do rzeki eskorta zostaje ostrzelana przez Niemców. O świcie niedobitki grupy lądują na drugim brzegu Wisły. Między Bronkiem a Siergiejewem dochodzi do decydującej rozmowy. Na barykadzie ochraniającej właz kanałowy Ruda i Władek chcą wziąć ślub. Żołnierze z Czerniakowa ewakuują się kanałami do Śródmieścia.

źródło: tvp.pl

piątek, 31 października 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 11 "Bratnia pomoc"

Streszczenie odcinka
Zdziesiątkowana kompania Krawca broni resztką sił domu na Czerniakowie. Niemcy przypuszczają już trzeci atak. Wszyscy wiedzą, że przy tak niewielkiej ilości uzbrojenia powstańcy długo się nie utrzymają. Z kompanii odłącza się na chwilę Bronek, który wyrusza na poszukiwanie tajemniczego mieszkańca z domu na Wilanowskiej. W siedzibie radia Michał znów odbiera nietypowy sygnał, podejrzewa, że są to instrukcje dla sowieckich agentów. Namawia umierającego z bólu Słowińskiego, by spróbował odkodować szyfrowaną informację. Rainer zastanawia się, gdzie ukryć archiwum. Pabst jednak wydaje się być nieobecny i prosi kolegę o cyjanek dla siebie i swojej ukochanej Hilde.

źródło: tvp.pl

sobota, 25 października 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 10 "Szyfr Inżyniera"


Streszczenie odcinka
Pierwsze dni września. Radioodbiornik powstańczy przechwytuje zaszyfrowaną informację z radzieckiego radia. Nocą na Powiślu ma wylądować kurier, kapitan Siergiejew. Władek dostaje zadanie odebrania Rosjanina. Siergiejew przekazuje informacje o planowanej pomocy dla Powstania - niedługo nastąpi desant wojsk radzieckich. Wilk ma wrażenie, że kiedyś już spotkał rosyjskiego oficera Słowiński zleca Siwemu wywiezienie poza Warszawę archiwum AK. Bronek z Michałem próbują rozwikłać zagadkę kodu ze zdjęć Inżyniera. Są coraz bliżej, zaczynają rozumieć, co oznaczają cyfry. Trop wiedzie do pewnego domu na Wilanowskiej. Nad Warszawę nadlatują amerykańskie i brytyjskie samoloty i rozpoczynają zrzut. Powstańcy są przekonani, że alianci zrzucą Brygadę Spadochronową. Nazajutrz Romek znajduje Lenę z małym Jasiem w jednym z punktów opatrunkowych. Romek umieszcza siostrę w kamienicy, gdzie będzie bezpieczna.

źródło: tvp.pl

Czas honoru - Powstanie odc. 9 "Noc poślubna"


Streszczenie odcinka
Pierwsze dni września 1944, Stare Miasto powoli chyli się ku upadkowi. Jastrząb raportuje Krawcowi o tragedii na Starówce. Jeśli Krawiec nie wyda rozkazu o przedarciu się z odsieczą, dzielnica padnie. Radiostacja powstańcza odbiera sygnał z Londynu. Armia Krajowa została uznana za organizację kombatancką. Powstańcy z Kompanii Specjalnej stacjonują w teatrze w Śródmieściu. Michał przysyła do Bronka, Fibonacciego, specjalistę od szyfrowanych wiadomości, może wreszcie uda się złamać szyfr Inżyniera. Wilk obwieszcza wszystkim, że nazajutrz bierze ślub z Mileną. Władek zgadza się na przeniesienie dziewczyny do jego plutonu. Wesele jest jednym z najpiękniejszych momentów Powstania.

źródło: tvp.pl

wtorek, 7 października 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 8 "Kanały"


Streszczenie odcinka
Jest czwarty tydzień sierpnia 1944. W kwaterze na Starówce, załamany po stracie syna, Krawiec wydaje rozkazy. Bronek dostaje zadanie sprowadzenia posiłków czekających w Kampinosie. Władek ma wzmocnić jedną z barykad, która przygotowuje się na niemieckie natarcie. Michał zdobywa dla Słowińskiego morfinę, która pozwoli mu dalej funkcjonować. Pluton Bronka przygotowuje się do morderczego przejścia kanałami na północ, na Żoliborz. Pabst odwiedza Rainera i zwierza się, że spotkał kobietę swojego życia. Dla Celiny opieka Pabsta jest coraz bardziej niebezpieczna.

źródło: tvp.pl

niedziela, 5 października 2014

Robert Koszucki w "Czasie honoru - Powstanie"

Robert Koszucki, znany m. in. z roli dr Rafała Konicy w serialu "Na dobre i na złe" zagra w "Czasie honoru - Powstanie" Rosjanina Siergiejewa.


Oto fragment wywiadu, którego udzielił aktor w rozmowie z Kubą Zajkowskim, opublikowanego 29 września 2014 roku w TeleTygodniu nr 40:

Nie samym sportem człowiek żyje, czasami trzeba pracować. Czym się obecnie zajmujesz? Gdzie i kogo grasz?

Telewidzowie zobaczą mnie w "Czasie honoru: Powstanie". Gram tam Rosjanina Siergiejewa, którego pierwowzorem była historyczna postać - Konstanty Kaługin. Mój bohater to zły człowiek, oszust wprowadzający zamęt i siejący prosowiecką propagandę w szeregach powstańców. Lubię grać takie interesujące, niejednoznaczne postaci. Nie mam zamiaru bronić Siergiejewa, chcę go pokazać jako człowieka, który podejmuje w życiu takie, a nie inne wybory. (...)


Cały wywiad z Robertem Koszuckim, opublikowany 29 września 2014 roku w TeleTygodniu nr 40.

źródło tekstu: TeleTydzień nr 40, opublikowany 29 września 2014 roku

piątek, 3 października 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 7 "Nadajnik i morfina"

Zwiastun odcinka




Streszczenie odcinka
Połowa sierpnia. Na cmentarzu na Starówce chowane są ofiary ostatniego nalotu. Krawiec wydaje rozkaz znalezienia ochotników, zginęła ponad jedna trzecia stanu. Gdy Władek próbuje przekonać do walki cywilów, spotyka się z otwartą wrogością. Z magazynów na Stawkach Batalion Zośka rusza w stronę Starego Miasta. Eliza z wściekłością patrzy na fascynację, jaką budzi w Twardym Helena. Michał przekonany o śmierci Celiny, jest załamany. Musi jednak walczyć, dostaje zadanie odebrania z Kampinosu zrzutu z odbiornikiem radiowym. Na akcję udaje się razem z Halszką. W ruinach szpitala na Lesznie Celina żyje tylko dzięki pomocy Pabsta. Niemiecki oficer traktuje Celinę z wyjątkową troską... Oddział Bronka dostaje rozkaz wyprawy po zaopatrzenie do magazynu na Stawkach. Żołnierze, wśród których jest Bambo, ruszają na akcję. Do wyprawy dołącza też konfident Karkowski...

źródło: tvp.pl

czwartek, 25 września 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 6 "Dziewczyna z tulipanami"

Zwiastun odcinka




Streszczenie odcinka
Drugi tydzień powstania. Po wycofaniu się z Woli, Kompania Specjalna Oset stacjonuje w obozowisku na Starym Mieście. Powstańcy są załamani odwrotem. Czują pustkę po odejściu Mickiewicza. Janek i Bronek dyskutują nad szyfrem na zdjęciach z portfela Inżyniera. Stanisław, ojciec Twardego z batalionu Zośka, znajduje Wandę w wolskim szpitalu. Kobieta leży nieprzytomna pod górą trupów. Mieszkańcy domu Heleny wciąż przetrzymywani są przez RONOwców. Lena wpada w oko jednemu z żołnierzy. Tymczasem w opuszczonym szpitalu na Woli wycieńczona i wciąż ukrywająca się Celina spotyka szabrownika, dziewczyna liczy na pomoc. Rainer organizuje zarządzanie obozem przejściowym. Bierze do pomocy swojego byłego konfidenta Woźniaka. W gabinecie Rainera Woźniak po raz pierwszy widzi Emilię, narzeczoną Karkowskiego. To jedno z najważniejszych spotkań w jego życiu. Do Hotelu Victoria przybywa łączniczka z Woli. Michał dowiaduje się od niej, że ze szpitala na Woli nikt się nie uratował. Jest przekonany, że Celina nie żyje.

źródło: tvp.pl

wtorek, 16 września 2014

Czas honoru - Powstanie odc. 5 "Modlitwa o życie"



Streszczenie odcinka
Rainer jest załamany rozwojem sytuacji w mieście. Pabst informuje go, że do Warszawy przyjeżdżają jeszcze gorsi degeneraci niż Von Hackel, Brygada Dirlewangera i RONA - Rosyjska Wyzwoleńcza Armia Narodowa. Rainer postanawia prosić Fischera o przeniesienie. Chce być jak najdalej od epicentrum zbrodni. Przyda mu się do tego Emilia... W siedzibie powstańców w fabryce na Woli żołnierze przygotowują się do ataku na niemieckie więzienie na Gęsiej, gdzie przetrzymywany jest między innymi Romek Sajkowski. Pluton Władka rusza do akcji z pomocą batalionu Zośka i dwoma zdobycznymi czołgami niemieckimi. Mickiewicz postanawia wyznać Zosi miłość... Wilk świetnie dogaduje się z Rudą, co zdecydowanie nie podoba się Władkowi. Helena wraz z Leną i innymi mieszkańcami kamienicy wciąż ukrywa się w piwnicy. Strzały na Ochocie w końcu uspokajają się i mieszkańcy postanawiają wyjść na ulicę. Helena ostrzega ich przed niebezpieczeństwem, jednak sąsiedzi ignorują ją... Niemcy z pomocą ronowców kontynuują brutalną pacyfikację Warszawy. Rosyjscy kolaboranci zdobywają szpital. Wanda stara się ukryć ranną Celinę... Michał spostrzega pod hotelem Victoria węszącego Karkowskiego z Emilią. Konfident zostaje złapany, jednak Emilia ucieka.

źródło: tvp.pl

Cytaty z odcinka





Scena z odcinka - Ponure proroctwo

Rainer żali się Pabstowi na bestialstwo Von Hackela. Kolega ma dla niego złe wieści...


Scena z odcinka - "Kto tu dowodzi?"

Renegaci z RONA zaczynają terroryzować ludność cywilną.

źródło: youtube.com/itvp

Dyrektor TVN wystąpi gościnnie w "Czasie honoru - Powstanie"

W nowej serii emitowanego w TVP2 serialu "Czas honoru" jedna z ról epizodycznych została wylicytowana. Wystąpi w niej ważna postać z konkurencyjnej stacji - dyrektor programowy TVN Edward Miszczak
Kolejna seria popularnego serialu, który opowiada o losach żołnierzy podziemnej Armii Krajowej w czasie II wojny światowej, przenosi widzów w czasy Powstania Warszawskiego. Początek jej emisji planowany jest na 7 września 2014 roku.

TVP przesłała zdjęcia z planu "Czasu honoru - Powstanie". Jest na nich Miszczak, który na co dzień odpowiada za ramówkę konkurenta TVP - TVN. Okazuje się, że zagrał on jedną z epizodycznych ról - lekarza w powstańczym szpitalu.


"Nie znaczy to jednak, że dyr. Miszczak zmienia pracę" - zaznacza w komunikacie TVP. Rola to efekt jego wygranej podczas zeszłorocznego balu UNICEF-u. "Dyrektor uznał, że cel licytacji jest na tyle ważny, że nie będzie przejmował się, iż serial produkuje inna stacja" - przekonuje TVP i do oglądania piątkowego odcinka zaprasza również widzów konkurencji.


źródło tekstu: rp.pl

Ostatni klaps na planie + Młodzi aktorzy na planie serialu w "PnŚ" + największa tajemnica "Czasu honoru - Powstanie"

 

Młodzi aktorzy w "Czasie honoru" - "Pytanie na Śniadanie"

środa, 10 września 2014

Zdjęcia z planu kręcenia "Czasu honoru - Powstanie"

Galerie zdjęć z planu kręcenia VII serii "Czasu honoru - Powstanie"
--- masa zdjęć --- gorąco polecam ---


"Pytanie na śniadanie" na planie serialu





"Czas honoru - Powstanie" - Broń na planie


Ostatni klaps na planie "Czasu honoru"



Zdjęcia z Instagram'u











Cykl felietonów "Powstanie - miasto i ludzie"

Jak miało to miejsce w poprzednim roku w czasie emisji odcinków 6. sezonu "Czasu honoru", taki i w tym roku po emisji każdego premierowego odcinka "Czasu honoru - Powstanie" o godzinie 22:00 na TVP 2, będzie emitowany cykl felietonów pod tytułem "Powstanie - miasto i ludzie" - każdy odcinek trwa około 5 minut.


Powstanie - miasto i ludzie
Seria "Powstanie - miasto i ludzie" przybliża wydarzenia i fakty z powstania warszawskiego, które w bezpośredni sposób są związane są z fabułą i bohaterami VII serii serialu "Czas honoru - Powstanie". W felietonach wykorzystano zdjęcia, materiały archiwalne i fragmenty serialu, a w role narratorów wcielają się główni bohaterowie "Czasu honoru".



Odcinek 1 "Uciec przed bolszewikami"
premiera: 7 września 2014

Pierwszy odcinek opowiada o akcji Burza i słynnych marszach polskich oddziałów, jak: Zgrupowanie Stołpeckie AK z Nowogródczyzny, które w lipcu 1944 roku dotarło z Kresów do Puszczy Kampinoskiej, a także Brygady Świętokrzyskiej, która wiosną 1945 roku przedarła się na Zachód. W odcinku występują: Maciej Zakościelny (serialowy Bronek) i Jakub Wesołowski (serialowy Michał).


Odcinek 2 "Polskie Państwo Podziemne"
premiera: 14 września 2014

Drugi odcinek dotyczy fenomenu na skalę światową, jakim było Polskie Państwo Podziemne (PPP). Felieton przedstawia historię PPP, jego działalność, struktury w pionie cywilnym i wojskowym oraz rolę jaką odegrało w czasie II wojny światowej. W odcinku występują: Karolina Gorczyca (serialowa "Ruda"), Antoni Pawlicki (serialowy Janek) oraz Adam Fidusiewicz (serialowy "Wilk").


Odcinek 3 "Godzina W"
premiera: 21 września 2014

Trzeci odcinek przedstawia okoliczności wybuchu powstania, założenia wojskowe i ich realizację w pierwszych dniach walki. W odcinku występują: Maciej Zakościelny (serialowy Bronek), Wojciech Majchrzak (serialowy "Krawiec") i Maciej Musiał (serialowy "Apacz").


Odcinek 4 "Kobiety w Powstaniu"
premiera: 28 września 2014

Czwarty odcinek serii poświęcony jest zaangażowaniu kobiet w konspirację podczas okupacji oraz ich udziałowi w Powstaniu Warszawskim. W odcinku występują: Karolina Gorczyca (serialowa "Ruda"), Katarzyna Sawczuk (serialowa "Zosia") oraz Weronika Humaj (serialowa Irena).


Odcinek 5 "Wyzwolenie Gęsiówki"
premiera: 5 października 2014

Odcinek poświęcony jest jednemu z ważnych wydarzeń pierwszego tygodnia Powstania Warszawskiego, wyzwoleniu Gęsiówki. W roli narratorów występują: Antoni Pawlicki (serialowy Janek), Wojciech Majchrzak (serialowy "Krawiec"), Rafał Królikowski (serialowy Ernst Von Hackel).


Odcinek 6 "Rzeź Woli"
premiera: 12 października 2014

Kolejny odcinek serii pokazuje, w jaki sposób wprowadzano w życie rozkaz Heinricha Himmlera wydany na wieść o wybuchu powstania, nakazujący oddziałom niemieckim eksterminację mieszkańców Warszawy. W jego wyniku zamordowano między innymi około 50 tysięcy mieszkańców warszawskiej Woli. W odcinku występują: Rafał Królikowski (serialowy Ernst Von Hackel) i Weronika Humaj (serialowa Irena).


Odcinek 7 "Poeci - żołnierze"
premiera: 19 października 2014

Odcinek przedstawia sylwetki: Krystyny Krahelskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Gajcego, poetów zaangażowanych w konspirację, którzy zginęli, walcząc w Powstaniu Warszawskim. W roli narratorów występują: Paweł Janyst (serialowy "Adam"), Katarzyna Sawczuk (serialowa "Zosia") i Maciej Zakościelny (serialowy Bronek).


Odcinek 8 "Powstańcze życie codzienne"
premiera: 26 października 2014

Kolejny odcinek serii przedstawia codzienność, zarówno żołnierzy, jak i cywilów, w czasie Powstania Warszawskiego. W roli narratorów występują: Karolina Gorczyca (serialowa "Ruda"), Jakub Wesołowski (serialowy Michał) i Adam Fidusiewicz (serialowy "Wilk").


Odcinek 9"Kanały"
premiera: 2 listopada 2014

Dziewiąty odcinek dotyczy wykorzystania przez powstańców warszawskich kanałów. W odcinku występują: Maciej Musiał (serialowy "Apacz") i Katarzyna Sawczuk (serialowa "Zosia").


Odcinek 10 "Pomoc dla walczącej Warszawy"
premiera: 9 listopada 2014

Kolejny odcinek serii przedstawia okoliczności udzielenia pomocy powstańcom i jej skalę ze strony lotników RAFu, Amerykanów i Sowietów. W odcinku występują: Antoni Pawlicki (serialowy Janek), Jakub Wesołowski (serialowy Michał) i Robert Kaszycki (serialowy Siergiejew).


Odcinek 11 "Desant armii Berlinga"
premiera: 16 listopada 2014

W odcinku występują: Jakub Wesołowski (serialowy Michał) i Maciej Zakościelny (serialowy Bronek).


Odcinek 12 "Miasto w gruzach"
premiera: 23 listopada 2014

Dwunasty odcinek serii dotyczy kapitulacji Powstania, sytuacji żołnierzy i ludności cywilnej bezpośrednio po zakończeniu walki oraz niemieckiej akcji wywożenia zabytków i niszczenia Warszawy. W odcinku występują: Rafał Królikowski (serialowy Ernst Von Hackel) i Wojciech Majchrzak (serialowy "Krawiec").


źródło: tvp.pl

Czas honoru - Powstanie odc. 4 "Kamień na kamieniu"



Streszczenie odcinka
Do Warszawy przyjeżdża bezwzględny i sadystyczny generał Von Hackel. Ku przerażeniu Rainera, od razu zabiera się do pacyfikacji miasta. Pluton Władka wraca do fabryki na Woli w nowych panterkach, wzbudzając powszechny podziw. Młodzi żołnierze są podekscytowani, niedługo czeka ich pierwsze natarcie na niemieckie pozycje w sąsiadującej z fabryką szkole. Młodzi powstańcy przeżywają pierwsze miłości. Mickiewicz kocha Zosię, ta zadurzyła się w Apaczu, który kompletnie nie jest zainteresowany łączniczką. Pluton, w którym walczą Janek i Bronek, przedzierając się na Wolę, wspomaga Batalion Zośka w ataku na niemiecki czołg. Słowiński wyznacza Michałowi misję, to ważne zadanie do wykonania w siedzibie Komendy Głównej AK. W drodze do komendy jest świadkiem rzezi cywilów. Decyduje się o tym powiedzieć dowódcom. Kamienica Heleny i Leny jest pod ostrzałem. Kobiety ukrywają się w piwnicy, gdzie próbuje znaleźć schronienie również Róża Knapik. Wanda wraz z siostrą Apacza, Ireną, eskortuje rannych powstańców do szpitala, w którym leży Celina. Przerażona brakiem informacji o Michale Celina chce go szukać na własną rękę.

źródło: tvp.pl


Cytaty z odcinka


źródło: facebook.com/czashonoru


Scena z odcinka - Emisariusz Himmlera

Rainer spotyka Von Hackela, niemieckiego generała, który ma stłumić Powstanie na polecenie samego Himmlera.


Scena z odcinka - "Pantera"

Jak powstańcy poradzą sobie w starciu z niemieckim czołgiem? 


Scena z odcinka - Egzekucja na Woli

Przedzierający się przez Wolę Michał natrafia na jeden z niemieckich oddziałów likwidacyjnych, które dokonywały rzezi ludności cywilnej stolicy.  



źródło: youtube.com/itvp

Czas honoru - Powstanie odc. 3 "Hotel Victoria"

Zwiastun odcinka



Streszczenie odcinka
Godzina W zastaje powstańców w różnych miejscach Warszawy. Pluton Władka dotarł na miejsce zgrupowania, do fabryki na Woli. Oddział Bronka, odcięty przez Niemców, przedziera się przez ruiny getta. Podlegli Bronkowi żołnierze znajdują się w polu rażenia niemieckiego RKM-u. Apacz wyrywa się do walki, twierdząc, że poradzi sobie z Niemcami tylko przy użyciu noża. Koledzy Mickiewicza namawiają go, żeby wreszcie podszedł do Zosi, która tak bardzo mu się podoba. Karkowski donosi Rainerowi o planowanym ataku na dzielnicę policyjną. Na Ochocie dochodzi do próby linczu na folksdojczach Knapikach. Michał musi opuścić szpital. Jest pełen obaw o wciąż nieprzytomną Celinę, wie jednak, że jego obowiązkiem jest walka. W szpitalu spotyka tajemniczego pacjenta nazwiskiem Słowiński. Wycieńczony przez ciężką chorobę Słowiński prosi Michała, by pomógł mu dostać się do sztabu powstańczego w hotelu Victoria. Na Woli Krawiec wydaje rozkaz szturmu na niemieckie magazyny wojskowe na Stawkach.

źródło: tvp.pl


Cytaty z odcinka





Galeria zdjęć
 W kasynie wojskowym majorowi Heinrichowi Pabstowi puszczają nerwy

 Michał pomaga przedostać się Słowińskiemu do sztabu powstańczego

Odrobina pomocy dla Apacza...

Pluton Bronka przedziera się przez ruiny getta

„Adam” po zaliczeniu udanej akcji

Powstańców zastają strzały

 Bronek musi hamować brawurę młodych


Fotografie:  Monika Zielska / TVP

źródło: tvp.pl